Dieta cud nie istnieje

Wiosna w pełni, na dworze przyjemnie i coraz cieplej. Wiele osób w tym czasie postanawia sobie zrzucić kilka dodatkowych kilogramów, które nabyły zimą lub jeszcze wcześniej. Dodatkowo zachęcają do tego reklamy w telewizji, artykuły w prasie i internecie. Niestety większość z nas nie podchodzi do odchudzania racjonalnie i stosuje wyniszczające głodówki i diety cud. Efekty są szybkie, ale po niedługim czasie powracamy do wagi sprzed diety. Dlaczego?

Czym jest odchudzanie?

Odchudzanie polega najprościej rzecz ujmując na dostarczaniu do organizmu mniejszej ilości kalorii niż zużywamy. W ten sposób naruszane są rezerwy energetyczne, czyli po prostu odłożony tłuszczyk. Prawidłowa dieta nie może być zbyt drastyczna i uboga w składniki odżywcze, powinniśmy unikać też głodówek. Sposobem na zwiększenie bilansu energetycznego jest po prostu większa ilość ruchu.

Głodówka i dieta cud odchudzi na krótko

Niestety nie ma jednego wspaniałego środka, który pozwoli na zrzucenie wagi wszystkim szybko i bez wyrzeczeń. Stosowanie niektórych diet i głodówek jest niezdrowe i w dłuższej perspektywie prowadzi raczej do wzrostu wagi niż jej spadku. Organizm kiedy dostaje za mało kalorii i składników odżywczych zaczyna je magazynować. Niebezpieczne są też diety eliminacyjne, które doprowadzić mogą do wielu groźnych chorób np. anemii.

odchudzanieZdrowa dieta + dużo ruchu

Tak naprawdę odchudzanie nie jest aż tak trudne, ale polega raczej na całościowej zmianie podejścia do życia. Powinniśmy zmienić swoje nawyki żywieniowe, spożywać pięć małych posiłków dziennie i pić dużo wody. Codziennie powinniśmy też uprawiać jakiś sport. Tylko w ten sposób unikniemy efektu jo-jo w przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>