Dobry stomatolog w Łodzi to skarb

Większość z nas nienawidzi wizyt u dentysty i unika tego jak ognia. Nawet dorośli mężczyźni niejednokrotnie, kiedy mają iść do stomatologa boją się bardziej niż dzieci. Niestety po części takie podejście wynika ze złych doświadczeń z poprzednich wizyt u stomatologa, a po części z naszej postawy i słabej higieny jamy ustnej. Najgorzej pod tym względem jest w Łodzi, gdzie 75% dorosłych powinno natychmiast pojawić się u stomatologa i zaleczyć zęby zaatakowane próchnicą.

Zły i dobry stomatolog

stomatologDlaczego w Łodzi jest aż tak źle? Wynika to przede wszystkim z faktu, że nie ma tam zbyt wielu specjalistów wysokiej klasy. Stomatolodzy na wizytach kontrolnych w Łodzi nie pouczają i nie edukują, jak powinna wyglądać prawidłowa higiena jamy ustnej i profilaktyka zdrowych zębów. Większość osób nawet nie wie jak prawidłowo należy szczotkować zęby, aby uniknąć paradontozy i mieć zdrowe zęby. Dobry stomatolog Łódź jest na wagę złota, dlatego jeżeli takiego mamy, lepiej nie zmieniać go na żadnego innego. Tym bardziej, że w ostatnich latach powstało wiele nowych gabinetów, gdzie pracują stomatolodzy z małym doświadczeniem.

Profilaktyka i higiena jamy ustnej to podstawa

Niestety ale jest również drugi powód, dla którego wizyty u stomatologów w Łodzi są najmniej przyjemne w całej Polsce. Otóż w tym mieście mieszkańcy najmniej wiedzą o prawidłowej higienie jamy ustnej i profilaktyce chorób przyzębia. Po części wynika to z tego, że takich informacji nie przekazuje stomatolog, a po części po prostu z lenistwa. Nie chce nam się zainteresować jak szczotkować zęby, czy stosować dodatkowo nić dentystyczną i płukankę, czy warto zlikwidować wadę zgryzu dla własnego zdrowia. Jeżeli sami nie zadbamy o nasze zęby, nikt inny za nas tego nie zrobi, nawet dobry stomatolog.

One thought on “Dobry stomatolog w Łodzi to skarb

  1. TimeTravel_0

    Fajne podejście do sprawy.. mamy prawie takie samo zdanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>