Dzień dziecka – co kupić?

Czerwiec to miesiąc, który zaczyna się bardzo sympatycznym świętem, mianowicie jest to dzień dziecka. Z tej okazji dzieci na całym świecie biorą udział w różnych, specjalnie dla nich zorganizowanych konkursach, zabawach i quizach. Rodzice za to najczęściej zastanawiają się już od maja co w tym roku zakupić swojej pociesze. Ale czy prezent naprawdę jest niezbędny?

Drobny upominek

W dzisiejszych czasach media i lobby wielkich sklepów wmawiają nam, że nasze dziecko potrzebuje bardzo wielu zabawek. Oczywiście robią to ze względu na zyski i sprzedaż. Niestety my bardzo często ulegamy presji otoczenia i dajemy się wciągnąć w zakupowe szaleństwo. A okazji wykreowanych przez speców od marketingu nie brakuje. Co miesiąc jest jakieś większe święto, na które powinniśmy teoretycznie coś dla naszego dziecka zakupić. Może lepiej w takim razie zrezygnować z kolejnej drogiej zabawki, a kupić dziecku farby i z nim namalować piękny obrazek. Często zapominamy, że nie liczy się cena prezentu, ale jego jakość.

Wspólne wyjście

Doskonałą, a wręcz najlepsza alternatywą dla kolejnej zabawki, która zapewne zaraz się dziecku znudzi jest po prostu wspólne spędzenie dnia dziecka. Można wyjść z dzieckiem na lody i długi spacer, zrobić sobie wycieczkę rowerową i piknik, wyjść do zoo czy na basen. Pomysłów są tysiące, tylko trzeba się zastanowić, ile czasu i pieniędzy chcemy poświęcić na uczczenie tego dnia. Takie wyjście z pewnością bardziej spodoba się dziecku, niż kolejna zabawka, która znudzi mu się po godzinie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>