Klasa średnia u psychologa

W wielu dużych miastach panuje obecnie moda na posiadanie własnego psychologa i uczęszczanie na cotygodniowe sesje psychoterapeutyczne. We Wrocławiu co drugi pracownik zatrudniony w korporacji przyznaje się, że korzysta z pomocy psychologa. Nie wiadomo ile osób się do tego nie przyznaje. Moda na wizyty u psychologa przyszła do nas z zachodu i najprawdopodobniej będzie ona coraz silniej oddziaływać na naszym rodzimym rynku usług.

Zmiana podejścia do psychologa

W ciągu ostatnich kilkunastu lat w Polsce doszło do ogromnych zmian społecznych. Wykształciła się klasa średnia, do której najczęściej należą dobrze zarabiający kierownicy i pracownicy dużych korporacji. We Wrocławiu stanowią oni 3/4 klientów u psychologów. Kiedyś wizyty u psychologa traktowane były jako coś niestosownego, z czym nie powinniśmy się obnosić, a wręcz należałoby to ukrywać. Jednak wraz z globalizacją do Polski dotarły zachodnie trendy i wizyta i psychologa stała się oznaką prestiżu społecznego. Dlatego psycholog we Wrocławiu to teraz bardzo intratny i poszukiwany zawód.

Dla kogo psycholog

Biorąc pod uwagę najnowsze badania, moda na wizyty u psychologa panuje raczej jedynie w większych miastach, gdzie wielu jest pracowników korporacji i małych przedsiębiorców. Na wsi i w małych miasteczkach zawód psychologa nie cieszy się taką popularnością. Na terapie u psychologa najczęściej umawiają się osoby, które przechodzą chwilowe załamanie, mają problemy w związku lub nie wytrzymują dużej presji w pracy. Niekiedy pracodawcy wręcz finansują częściowo terapie swoich najcenniejszych pracowników. Wysyłają ich do psychologa również na ćwiczenia z asertywności, zarządzania czasem czy radzenia sobie ze stresem.

3 thoughts on “Klasa średnia u psychologa

 1. pbodnxt

  Interesujace informacje sa na tej stronie, wszystkiego naj…

 2. spotkania sponsorowane

  Bardzo dobrze zrobiona stronka. Powodzenia!
  🙂

 3. obciążenie do sztangi

  Dobra stronka Polecam i pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>