Kryteria wyboru sal weselnych

Ślub i wesele to ważny dzień i nie trzeba o tym przekonywać nikogo. Przygotowania to bardzo trudny i pracowity okres. Jedną z pierwszych spraw jakie trzeba załatwić to wybranie sali weselnej, suknię, a nawet kościół czy zespół muzyczny można wybrać znacznie później. Wynika to z faktu, że większość sal weselnych ma zajęte terminy na przynajmniej rok w przód. Trzeba więc zająć się tym tematem w pierwszej kolejności.

Wybór sali ma oczywiście ogromne znaczenie jeśli chodzi o całą zabawę, dlatego warto bardzo dokładnie przeanalizować wszelkie opcje i kryteria, którymi warto się kierować.

Odległość

Bardzo istotnym kryterium w doborze sali jest odległość od domu panny młodej lub pana młodego i samego kościoła. Przejazd 100 km w orszaku weselnym doprowadzi do tego, że goście dojadą zmęczeni i w mniej zabawowych nastrojach. Nikt z Kalisza nie będzie jechał przecież do Warszawy czy Wrocławia, co najwyżej do Błaszek, Sieradza czy Ostrowa Wielkopolskiego.

Wielkość sali

Dosyć podstawowe kryterium o którym na pewno każdy pamięta. Faktem jednak jest, że warto wybierać sale odrobinę większe niż nasze zapotrzebowanie. Ściskanie się w maksymalnej liczbie gości może być zwyczajnie niewygodne.

Miejsce do tańczenia

taniec na weseluPolskie wesela w większości nie mogą się obyć bez porządnych tańców. Po prostu lubimy tańczyć i to w tańcu potrzebujemy sporo miejsca. Dlatego optymalnie jest wybierać salę z parkietem o takiej wielkości, aby metry kwadratowe odpowiadały liczbie gości. Pozwoli to na bardzo wygodną zabawę bez strachu o to, że ktoś nas przydepnie lub wpadnie na siebie.

Otoczenie

Bardzo ważne jest także miejsce do parkowania, goście lepiej się bawią jeśli wiedzą, ze ich auto jest blisko i to najlepiej na ogrodzonym terenie. Nikt też nie lubi jeździć i szukać skrawka chodnika czy trawnika do zaparkowania.

Kolejnym ważnym elementem otoczenia jest ogródek, do którego latem chętnie każdy się uda po kilku dłuższych piosenkach i kilku głębszych. Każdy chciałby odpocząć co jakiś czas od zgiełku i świateł, a właśnie świeże powietrze najlepiej się do tego nadaje. Warto więc szukać sal z dużymi ogródkami gdzie można usiąść np. przy jeziorku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>