Kuchnie małe i duże – czyli jak najlepiej wykorzystać przestrzeń

Kuchnia to dość wyjątkowe pomieszczenie w każdym domu. Spełnia nie tylko rolę miejsca w którym przyrządzane są posiłki, ale często jest to także prawdziwe domowe centrum w którym spotyka się cała rodzina, a nie rzadko są nawet przyjmowani niektórzy znajomi. Z tego powodu pomieszczenie to jest wyjątkowe.

Kuchnia musi spełniać wiele wymagań, przede wszystkim praktycznych, ale i estetycznych. Nawet w dużych kuchniach prawie każdy metr kwadratowy jest w jakiś sposób zagospodarowany. Przyrządzanie posiłków w niej powinno być także zwyczajnie wygodne, a więc najlepiej jeśli wszystko jest pod ręką, co oczywiście nigdy nie jest możliwe. Meble powinny być łatwe w czyszczeniu, a przede wszystkim bardzo wytrzymałe na zarysowania, wodę czy nawet przynajmniej częściowo wysokie temperatury.

Małe kuchnie

Realizacja małej kuchni na wymiar AtelierNiewielkie pomieszczenia to zawsze duże wyzwanie w urządzaniu wnętrz. Na niewielkiej przestrzeni trzeba bowiem zmieścić jak najwięcej a przy tym zachować funkcjonalność. Oczywiście małe kuchnie to domena mieszkań. Nie rzadko kuchnia bywa zwyczajną wnęką, co praktycznie uniemożliwia stworzenie idealnie funkcjonalnych rozwiązań. W małych kuchniach warto stawiać na specjalistów od mebli kuchennych na wymiar, którzy specjalizują się właśnie w takich pracach. Doświadczenie w małych kuchniach to bardzo dużo, pozwala bowiem na zaproponowanie w takich pomieszczeniach najbardziej funkcjonalnych rozwiązań, które pozwolą „wycisnąć jak najwięcej” z małej kuchni. Meble kuchenne na zamówienie na niewielkiej przestrzeni nie będą wiele kosztowały, a w takich pomieszczeniach wyjątkowo mocno warto postawić na rozwiązania idealnie dopasowane do przestrzeni.

Duże kuchnie

Duża kuchnia to wiele możliwości. Można bez problemu pomieścić wszystkie przybory i zastawy, a przy tym można pozwolić sobie na naprawdę ładne, designerskie rozwiązania. Zwykle duże kuchnie widujemy w domach, ale także dzięki łączeniu salonów z kuchnią, można aranżować duże kuchnie nawet w przeciętnej wielkości mieszkaniu. Jeśli nie zależy nam na efektywności kuchni można zdecydować się na rozwiązania z salonów meblowych. Jeśli jednak kuchnia ma być reprezentatywna, to jednak zgłoszenie się do firmy oferującej meble kuchenne na wymiar to jedyne sensowne rozwiązanie. Cena zwykle wcale nie jest dużo wyższa od rozwiązań oferowanych w salonach, a jednak jakość zdecydowanie jest lepsza. Dodatkowo stolarze mogą oferować dożo więcej ciekawych rozwiązań z wielu firm, a specjaliści z salonów mają ograniczone możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>