Kurs prawa jazdy bez stresu

Stres towarzyszy nam każdego dnia przy wielu różnych wyzwaniach. Największy jest on jednak zwykle przy okazji zdawania egzaminów, także tych na prawo jazdy. W tym wypadku jeśli nie jest on zbyt mocny to działa wręcz motywująco i zwiększa nasze szanse. Stres jest jednak gównie kojarzony negatywnie, ale nie każdy to rozumie. Nawet szkolnictwo dawniej chętniej korzystało z metod zwiększających stres jako czynniki wspomagająco naukę, teraz wiadomo jednak, ze takie podejście jest błędne.

Kurs na prawo jazdy bez stresu

Jazda samochodem dla początkującego sama w sobie jest już dość stresującą czynnością, wymaga dużego skupienia. Jest to pierwszy powód dla którego instruktorzy powinni starać się o jak najlepszą atmosferę w aucie. Krzyki, nerwy – to wszystko sprawia, ze kursant wcale nie ma ochoty się uczyć, a raczej uciekać z auta. Jeśli instruktor podczas kursu na prawo jazdy jest w stanie rozluźnić atmosferę, to i kursant szybciej zapamięta konkretne zachowania na drodze i będzie w stanie lepiej zareagować na niespodziewane sytuacje.

Stress na egzaminie na prawo jazdy

Choć wspominaliśmy wcześniej, że stress może być motywujący podczas egzaminu, to jednak w zdecydowanej większość realnie rzecz biorąc jest paraliżujący. Szczególnie kobiety tracą zimną krew podczas egzaminu i potrafią robić błędy, których normalnie, czy podczas kursu na prawo jazdy nie zrobiłyby. Są szkoły jazdy oferujące rozmowy z psychologiem przed egzaminem. Zwykle mają one charakter rozmów motywujących i poprawiających pewność siebie. Taka pomoc może nawet znacząco poprawić szanse na zdanie egzaminu na prawo jazdy, jednak oczywiście najważniejszy jest dobry kurs na prawo jazdy.

Jedną z takich szkół jest O.S.K. G.P.S. Kraków. Szkoła ta podjęła współpracę z psychologiem, dzięki czemu kursanci mogą jako dodatkową opcję właśnie zażyczyć sobie taką rozmowę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>