Kursanci uciekają z dużych miast

Upragnione prawo jazdy to dokument, o którego starają się głównie osoby bardzo młode. Wielu osiemnastolatków właśnie ten dokument traktuje bardziej jako symbol „dorosłości” niż otrzymywany przez wszystkich dowód osobisty. Problem w tym, że aby otrzymać prawo jazdy, trzeba najpierw zdać egzamin, a wcześniej odbyć kurs w auto szkole, który wcale mało nie kosztuje.

koniec nauki jazdy Jednym ze sposobów na łatwiejsze i tańsze zdobycie prawa jazdy ma być ucieczka z dużych miast do mniejszych. Czy takie praktyki faktycznie mają jakiś sens?

Taniej w małych miastach

Utrzymanie auto szkoły w dużymi mieście zawsze jest większe niż w mniejszych miejscowościach. Po pierwsze instruktorzy wymagają większych pensji (życie w dużych miastach jest droższe chociażby poprzez koszta wynajmu lub kupna mieszkania), koszt opłat za wynajęcie lokalu jest zdecydowanie wyższy, a często także i podatki są wyższe. To wszystko sprawia, że auto szkoły z małych miast mogą oferować niższe ceny szkolenia.

Przykładem może być auto szkoła ze Zgierza AB-ES, która przygotowuje kursantów do egzaminu w Łódzkim ośrodku egzaminacyjnym. Szkoła ta działała wcześniej w Łodzi, jednak zbyt wysokie koszta zmusiły właściciela do przeniesienia auto szkoły do Zgierza.

Młody kierowcaŁatwy egzamin w mniejszych miastach

Ośrodki egzaminacyjne znajdują się nie tylko w stolicach województw, ale i w mniejszych miejscowościach. Niektóre miasta do 100 tys. mieszkańców także mają swoje ośrodki egzaminacyjne. Wśród wielu kursantów jest przeświadczenie, że w takich miejscowościach jest dużo łatwiej zdać egzamin praktyczny. Wynika to z mniejszego ruchu, braku tramwajów, skomplikowanych dużych skrzyżowań, czy wielopasmowych rond. Faktycznie jednak sami egzaminatorzy są bardziej rygorystyczni i statystyki tak naprawdę wyglądają wszędzie podobnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>