Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Gabinet dentystycznyProblemy z uzębieniem dotyczą prawie każdego. Niewiele osób może pochwalić się po trzydziestce wszystkimi własnymi zębami, a na pewno zębami bez uzupełnień. Przeciętnie każdy ma ich nawet kilkadziesiąt. Próchnica atakując szkliwo wgryza się w zęba i wymaga tak nieprzyjemnego wiercenia. Charakterystyczny zapach i dźwięk u wielu osób powoduje dreszcze. Im jednak lepiej ten element zostanie wykonany przez dentystę tym mniejsze prawdopodobieństwo potrzeby leczenia kanałowego. Kiedy potrzebny jest taki zabieg i na czym polega i dlaczego warto wybierać gabinety oferujące leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Czym jest leczenie kanałowe

Inaczej endodoncja, zabieg ten polega na usunięciu z chorego zęba nerwów(wcześniej zatruwa się go) i wydrążenie wnętrza korzenia lub korzeni zębowych. Następnie dentysta wypełnia wnętrze korzenia i zalepia całego zęba. Leczenie kanałowe jest jednym z bardziej bolesnych zabiegów i żaden dentysta nie poleci go bez znieczulenia.

Świetną kliniką oferującą leczenie kanałowe pod mikroskopem Wrocław jest Idental. Klinika ta korzysta z nowoczesnego sprzętu, co w połączeniu z doświadczeniem i ogromną wiedzą dentystów daje świetne rezultaty leczenia endodontycznego.

Kiedy leczenie kanałowe jest niezbędne?

Leczenie Kanałowe jest niezbędne, kiedy próchnica przebija się przez szkliwo i dostaje się wgłąb zębiny. Zwykle dzieje się tak, kiedy dentysta niedokładnie wyczyści ubytek i zalepi go plombą lub kiedy ktoś ewidentnie unika wizyty u dentysty. Zębina jest wyjątkowo wrażliwa na takie ataki i szybko uszkodzeniu ulega cały ząb prowadząc do jego martwicy.

Leczenie kanałoweDlaczego warto decydować się na leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Komplikacje związane z dalszym rozwojem próchnicy mogą przenieść się nawet na kości czy ogólne zakażenie ciała co grozi nawet śmiercią. Drążenie kanału to bardzo trudny i jednocześnie delikatny proces. Błędy na tym etapie mogą powodować jeszcze większe komplikacje. Sam kanał jest również słabo dostępny dla dentysty, który może zwyczajnie nie widzieć dobrze wnętrza. Leczenie kanałowe pod mikroskopem pozwala na zwiększenie precyzji wręcz wielokrotnie, co znacznie zmniejsza ryzyko występowania komplikacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>