Nauka jazdy a atmosfera w „elce”

Zdanie egzaminu na prawo jazdy to meta maratonu, który nazywa się nauka jazdy. Każdy, kto chce przystąpić do państwowego egzaminu na prawo jazdy musi najpierw ukończyć 30 godzin wykładów z ruchu drogowego, kurs z pierwszej pomocy oraz przynajmniej 30 godzin jazdy. O ile wiedza teoretyczna może być uzupełniona w domu przy kodeksie drogowym, to praktykę trzeba wyćwiczyć z instruktorem.

Wybierając szkołę jazdy zwykle szukamy opinii wśród znajomych, którzy zdali upragnione „prawko”. Interesuje nas czy jest drogo, czy mają auta jak w ośrodku egzaminacyjnym i czy dużo ludzi zdaje. Najważniejszym pytaniem jest podejście instruktora do kursanta.

FordSzukając dobrej szkoły jazdy w Krakowie warto zapisać się do G.P.S. nauka jazdy Kraków. Ten ośrodek szkolenia cieszy się świetną opinią kursantów i nawet przyglądając się ofercie można zauważyć, jak zwracają uwagę na walkę ze stresem kursantów.

Jak powinni uczyć instruktorzy

Szanse na zdanie praktycznej części egzaminu na prawo jazdy w dużej mierze zależy od tego jak kursanta uczył instruktor. Co ważne ma to także, a może nawet przede wszystkim, duży wpływ na bezpieczeństwo kierowcy po zdaniu egzaminu. Instruktor powinien być osobą bardzo cierpliwą i powściągliwą jeśli chodzi o nerwy. Szczególnie w przypadku kursantów pań. Sam wyjazd na ulice jest dla kursanta dużym stresem, a krzyczący instruktor nie pomaga wydzierając się na kursanta. Są oczywiście momenty, kiedy nikt nie wytrzyma jak w filmie poniżej.

Różnice pomiędzy panami a paniami

Pomimo coraz większego nacisku głównie feministek co do równouprawnienia, panowie i panie w zdecydowanej większości się różnią i wymagają innego podejścia. Kobiety szybciej panikują, a panowie częściej lekceważą zagrożenia. Wymusza to na instruktorach nauki jazdy innego podejścia, o ile panuje generalna zasada, że stres nie jest dobry podczas nauki, to czasami wśród panów należy go dostarczać, aby nie byli zbyt pewni swych umiejętności, co może ich zgubić na egzaminie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>