Remont – jak go przetrwać i nie zwariować

Przeprowadzka, nagłe zniszczenia czy zwyczajnie zmiana stylu – to tylko podstawowe powody rozpoczynania remontu. O ile jeszcze nie mieszkamy w danym lokalu to nie ma problemu, nie musimy cierpieć na braki prądu, kurz, pył, hałas czy brak wody. Jeśli jednak remont jest przeprowadzany w trakcie mieszkania to już trzeba się przygotować na spore problemy.

remont

Im szybciej tym lepiej

Podstawa to oczywiście jak najszybsze wykonanie wszelkich prac. To chyba pierwsze rozwiązanie jakie przychodzi do głowy w walce z uciążliwością remontów. Jeśli nie jest to do końca możliwe to warto zastanowić się choć nad przyspieszeniem pracy tych związanych z elektryką i hydrauliką. Nawet jeśli miałoby to generować dodatkowe koszta.

Kto remontuje?

Nie trudno się domyśleć, że profesjonalna ekipa dużo szybciej wykona wszelkie remonty niż zrobimy to sami nawet biorą urlop. Także wynajmowanie domorosłych specjalistów od remontowania będzie się wiązało z wydłużeniem czasu wykonania prac. Tym bardziej jeśli wszystko ma być robione po godzinach pracy, co wiąże się z dużym ograniczeniem czasu.

Najbardziej problematyczne pomieszczenia

Są pomieszczenia w naszych domach, których „ruszenie” generuje największe problemy. Jednym z podstawowych jest toaleta. Jeśli mamy w domu jedną lub remont wymaga zamknięcie obu, to warto dogadać się z sąsiadami. Zwykle odcinanie wody na dłuższy czas nie jest potrzebny, jednak to zależy od zaawansowania prac. Kolejnym takim pomieszczeniem jest kuchnia i wtedy są dwa wyjścia. Jedno to śniadania przygotowywane naprędce np. w salonie, a obiady na mieście. Drugie to zaaranżowanie sobie tymczasowej kuchni w innym pomieszczeniu. Zwykle jednak głównym sprzętem kuchennym jest wtedy mikrofalówka i mała kuchenka elektryczna lub gazowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>