Szafy na wymiar – warto?

Szafa to jeden z najważniejszych mebli, które można znaleźć dosłownie w każdym domu. Nie tylko zajmują one dużo miejsca w naszych pomieszczeniach, ale muszą być funkcjonalne, solidne i pakowne. To właśnie od tego mebla wymagamy najwięcej. Czy można więc wierzyć meblom z salonów, a może jednak warto zdecydować się na meble na wymiar?

Szafa do małego mieszkania

szafaSzczególnie w małych mieszkaniach szafy muszą być funkcjonalne i pojemne. Najlepiej jeśli można też je tak umiejscowić aby w jak najmniejszym stopniu zabierały ważną przestrzeń. Tu w zdecydowanej większości lepiej sprawdza się zamówienie szafy na wymiar. Szczególnie jeśli w mieszkaniu znajduje się choć jedna dość duża wnęka, bo to właśnie w takich miejscach najlepiej montować szafę.

Jakość mebli z salonu a na zamówienie

Niestety przyglądając się meblom z salonów bardzo szybko można dojść do wniosków, że meble tam prezentowane tylko ładnie wyglądają. W większości bowiem ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Firmy zajmujące się produkcją mebli na wymiar oferują dużo wyższą jakość, dlatego też warto jednak też pod tym względem rezygnować z mebli salonowych.

Funkcjonalność

Szafy w salonach meblowych składają się zwykle z bardzo podstawowych półek i drążków na wieszaki. Nie można dopasować wnętrza do potrzeb. Decydując się na szafę na wymiar możemy dokładnie określić jakie i ile półek chcemy, czy ma być zainstalowany hamulec, koszyki na skarpetki, wieszaki na krawaty czy inne rozwiązania zwiększające funkcjonalność szafy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>