Trendy stomatologiczne w dużych miastach

Stomatolog to lekarz którego każdy z nas powinien odwiedzić przynajmniej raz na pół roku. Takie dbanie o zęby pozwala utrzymać je w świetnym stanie przez wiele lat. Jednak już od dłuższego czasu wiele osób nie wybiera się do stomatologa tylko w celach zdrowotnych. Gabinety bowiem oferują coraz ciekawsze zabiegi pozwalające dbać nie tylko o zdrowie, ale i o wygląd zębów.

Bez wątpienia takie trendy dotyczą głównie większych miast, gdzie biały i piękny uśmiech może się przydać w wielu sytuacjach. Z resztą mieszkańcy Warszawy, Łodzi czy Gdańska przykładają jednak do wyglądu sporo uwagi.

Białe zęby

Dziewczynka u dentystyStomatologia w kwestii wybielania rozwinęła się w naprawdę kilka ciekawych rozwiązań. Najprostszymi rozwiązaniami są nakładki wybielające, w których stosuje się specjalny krem wybielający. Kolejnym ciekawym sposobem stomatologów na wybielenie jest piaskowanie zębów, jest to tak dokładne czyszczenie szkliwa, że po zabiegu widoczna jest naturalna biel zęba. Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań są lampy wybielające. Dzięki naświetlaniu można w wyjątkowo bezpieczny sposób dość mocno rozjaśnić zęby i to bez znaczenia jaki mamy kolor kości.

Protetyka na całego

Leczenie zębów to w tej chwili właściwie tylko możliwość uzupełniania ubytków. Niestety nie ma skutecznych sposobów na odbudowę szkliwa i miazgi zębowej. Mimo to warto zwrócić uwagę na to jak nowoczesna stała się właśnie protetyka. Materiały z jakich korzystają protetycy to przede wszystkim ceramika, skomplikowane materiały kompozytowe, amalgamaty, kompomery i wiele innych. Już dawno zrezygnowano z metali, które miały jednak wiele wad. Jednym z ciekawszych materiałów stosowanych przez stomatologów jest tytan, który świetnie sprawdza się w implantach, gdzie umieszczone w kości szczęki zostają wręcz obrośnięte tkanką kostną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>