Wybielanie zębów jest dla nich szkodliwe?


Pasta do wybielania zębówKażdy, kto przykłada dużo uwagi do swojego wyglądu chciałby też móc pochwalić się białymi zębami. Od zawsze były one symbolem piękna ale i zdrowia. Choć faktycznie często naturalnie bardziej żółte zęby bywają mocniejsze.

To pragnienie sprawiło, że wiele osób szuka przeróżnych sposobów na wybielenie swoich zębów. Najpopularniejsze są pasty do zębów, które mają właśnie rozjaśniać stopniowo z kolejnymi szczotkowaniami. Sposobów jednak jest dużo więcej.

Obawy związane z wybielaniem

Bardzo popularną opinią jest to, że wybielanie zębów może być dla nich szkodliwe. Konkretnie miało by się od tego niszczyć szkliwo. Faktycznie jednak jest to mit, ale tylko częściowo. Szkliwu nie grożą nawet bardzo silne preparaty lub techniki wybielające. Jest to w końcu najtwardsza substancja w naszym ciele. Z problemem mogą jednak spotkać się osoby, które cierpią na przeróżne choroby zębów, począwszy od próchnicy, a kończąc na nadwrażliwości.wybielanie zębów

Wybielanie tylko zdrowych zębów

Nawet dość rozsądnym i logicznym jest to, ze zabiegi upiększające zęby powinniśmy stosować dopiero kiedy wyleczymy same zęby. Od białych zawsze lepsze są zdrowe zęby i takim kryterium powinien kierować się każdy.

Wybielanie z dentystom

Białe zębyChoćby i z samego powodu badania czy zęby są zdrowe, warto decydować się na pomoc stomatologów w kwestii wybielania. Sprawdzą oni dokładnie też czy jest sens wybielać zęby, ponieważ wybielanie może też uwypuklać np. plamki na szkliwie i przez to zęby nie będą zbyt dobrze wyglądały. Mogą także doradzić i często zaoferować najskuteczniejszą formę wybielania. Techniki najpopularniejsze to:

  • wybielanie nakładkowe
  • piaskowanie zębów(odsłania naturalny kolor zęba)
  • lampy UV

W zależności od zębów zawsze można dobrać inne rozwiązanie, bardziej skuteczne i trwałe. W dużych miastach takich jak Warszawa czy Wrocław można znaleźć najwięcej gabinetów oferujących wszystkie trzy rodzaje wybielania zębów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>