Kto wykona protezę zęba?

protezaW dzisiejszych czasach utrata własnej części ciała nie stanowi już bardzo dużego problemu. Dlatego, że mamy protezy kończyn i nie tylko. Dotyczy to także uzębienia. W końcu można wstawić sobie sztuczny ząb. Nie mniej jednak nie wykona tego dla nas niestety zwykły stomatolog. Wszystko to dlatego, że do takiego zadania należy mieć odpowiednią wiedzę i narzędzia. W związku z tym wykonywaniem i wstawaniem sztucznego uzębienia zajmuje się dział stomatologii nazywany protetyka.

Nie trudno się domyślić, że w swoim gabinecie protetyk będzie miał wszystkie narzędzia do tego by wykonać protezę. W końcu proces jej powstawania składa się z kilku etapów. Po pierwsze protetyk koniecznie musi wziąć odcisk uzębienia i zgryzu pacjenta. Na tej podstawie jest on w stanie dokładnie sprawdzić jak powinien wyglądać ząb lub zęby, które ma wykonać. W tej chwili oczywiście, obecność pacjenta jest wręcz konieczna. Dopiero później może przystąpić do czynności mających na celu powstanie takiej protezy. W tym momencie niekonieczne pacjent jest potrzebny.

Kiedy proteza jest już gotowa

Na tym jednak się nie kończy praca protetyka, przynajmniej nie zawsze. W końcu taka proteza nie musi okazać się idealna. Nie jest to bynajmniej wina protetyka. Należy pamiętać, że to sztuczny materiał i może wszystkie wymiary w praktyce wyjdą nieco inaczej. Na szczęście zanim ostatecznie założymy protezę i wyjdziemy z gabinetu mamy możliwość tak zwanej przymiarki, która ma na celu sprawdzenie jak takie zęby wyglądają i jak z nimi czuje się pacjent. Zawsze istnieje możliwość modyfikacji.

Gabinet oferujący taką usługę jak protetyka Łódź jest Dodent. Ten gabinet protetyczny udostępnia najnowocześniejsze rozwiązania i wyspecjalizowany personel. Warto odwiedzać takie gabinety dentystyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>