Złodzieje samochodów – kilka ich sztuczek

Na temat polskich złodziei samochodów krąży wiele opinii w całej europie, jednak i my sami dość mocno obawiamy się kradzieży auta. Specjalistów z tej branży nie brakuje w Polsce i choć od lat 90 wiele się w tej kwestii zmieniło, to wciąż kradzieże się pojawiają.

Na pewno zmieniła się struktura kradzionych aut i nie tylko, ale także, a może przede wszystkim, sposoby okradania kierowców. Z pewnością jednak problem ten może dotknąć każdego.

Co kradną złodzieje samochodów

Zacznijmy od aut, które najbardziej interesują złodziei. Są to oczywiście pojazdy najpopularniejsze, bo właśnie takie najłatwiej jest albo zdemontować, albo sprzedać komuś nieświadomemu. Od dawna więc prym wiodą takie auta jak VW Golf, VW Passat, Audi A4, A6 i A3, ale także i Seat Leon, VW Touran czy choć jeden nie niemiecki samochód Honda Civic.

Złapany złodziejCoraz częściej także w statystykach policyjnych pojawiają się nie tyle całe auta co ich kosztowne elementy takie jak np. katalizatory, które oryginalne mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Jak zawsze także popularne są drobne kradzieże np. kołpaków czy wycieraczek. Radia obecnie kradzione są rzadziej, bo w nowszych autach są najczęściej zintegrowane z deską rozdzielczą i ich wymontowanie jest zbyt skomplikowane. Mało który złodziej kradnie także całe koła, ponieważ w ten sposób może zwrócić na siebie uwagę.

Sposoby na kradzież auta

Zdolny złodziej wcale nie musi znać się na zamkach czy systemach ochrony samochodu. Mając głowę na karku wcale nie musi niszczyć auta przed kradzieżą, może bowiem odjechać z kluczykiem. Jednym z najpopularniejszych sposobów na to jest ten „na butelkę” w nadkole auta wkładana jest plastikowa butelka, która hałasuje po ruszeniu. Wtedy kierowca zwykle wychodzi sprawdzić co się dzieje, a właśnie na ten moment czeka złodziej, zwykle bowiem w stacyjce zostaje kluczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>