Znajomość języków obcych – podstawa dla każdego!

Język angielski jest zdecydowanie najpopularniejszym językiem obcym na świecie, nawet chiński ustępuje mu przy przecież tak licznej populacji Chin. Jako drugi język angielski jest wręcz bezkonkurencyjny. To wszystko sprawia, że staje się uniwersalnym językiem na całym świecie. Praktycznie wszędzie można dogadać się po angielsku, a także większość dokumentów czy instrukcji obsługi jest w pierwszej kolejności tłumaczona właśnie na ten język.

Braki w wiedzy

Wiele osób w wieku średnim ma dość spory problem ze znajomością tego języka. Przed transformacją ustrojową w naszym kraju w szkołach głównie uczono języka rosyjskiego, dopiero później wprowadzono właśnie angielski. Mało kto decydował się dokształcać w tej dziedzinie, a to duży błąd. Angielski dla dorosłych to przede wszystkim większe szanse na zatrudnienie, zmianę pracy czy awans. To także większy komfort na zagranicznych wakacjach.

Dokształcanie

Wiele szkół językowych zauważyło rosnące zapotrzebowanie na specjalistyczne kursy angielskiego dla dorosłych. Osoba w średnim wieku nigdy nie zapisałaby się bowiem na kurs językowy z dzieciakami. Poza tym takie osoby wymagają trochę innego programu nauczania, młodzi ludzie bowiem lepiej chłoną wiedzę, a poza tym mają więcej czasu. Jednak rozmawiając z lektorami można się dowiedzieć, że wielu z nich woli wręcz uczyć dorosłych, są ni bardziej chętni do nauki i przede wszystkim bardziej pracowici. Wiele młodych osób naukę angielskiego bowiem odbierają jako przymus narzucony przez dorosłych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>