Żyrandole – ostatnie wybierane we wnętrzach?

Oświetlenie to w każdym pomieszczeniu niezwykle istotna sprawa. Wpływa nie tylko na sam wygląd pomieszczenia, ale także na samopoczucie osób w nim przebywających. To co i jak możemy robić w danym pomieszczeniu zależy właśnie od oświetlenia – czytanie książek, a nawet jedzenie posiłków to zajęcia zależne od światła.

Jednak ten artykuł nie będzie o źródłach światła, a raczej o oprawie. Żyrandole bowiem to podstawowe elementy niezbędne do zamocowania oświetlenia. Zwykle wymienia się je razem z poważniejszymi remontami, czyli dość rzadko, dlatego też warto skupić się porządnie na zakupach. Często niestety powoduje to, że w świeżo wyremontowanych pomieszczeniach nawet latami wisi pojedyncza żarówka.

Bardzo zróżnicowane ceny

Sporą zasługę w problemach z decyzją mają ogromne różnice w cenie żyrandoli. Można bowiem kupić prosty papierowy lampion za kilkadziesiąt a nawet kilkanaście złotych, a także niewiele większy stylowy żyrandol za kilka tysięcy. Nawet w zwykłych marketach budowlanych są żyrandole za sto złotych obok takich za dwa tysiące i wcale nie różnią się aż tak bardzo jakością, a wygląd to bardzo indywidualne kryterium.

Szukaj w wielu miejscach

Niestety tak zróżnicowane ceny sprawiają, że sprzedawcy wykorzystują takie różnice i trudności w wycenieniu danej dekoracji. Dlatego też warto szukać w wielu sklepach żyrandola, który nam się podoba. Różnica w cenie może być nawet kilkukrotna.

Nie zwracamy takiej uwagi

Tak duża różnorodność kształtów żyrandoli sprawia, że te mniejsze są wręcz niezauważane. Bywa nawet, że goście bawiący się w pomieszczeniu ze zwykłą żarówką nad sufitem, ale wyremontowaną całą resztą, nie zauważają tego braku. Bywa i, ze właśnie taki zabieg stosuje się specjalnie w celu podkreślenia prostoty wystroju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>